Chovatelská stanice

Historie/History

Historie/History

Mým životem prošlo mnoho psích kamarádů a vzpomenout jen některé by bylo nefér, každý se stal střípkem z mého srdce a proto začněme dnem, kdy moje rodina obývala malý městský byteček, a já hledala plemeno, které by se ,,vešlo“. V té době jsem si vzpomněla na Brněnský Intercanis, kde můj malý, tehdy téměř dvouletý syn, objevil paní,  kolem které pobíhalo několik malých psíčků – matka a její štěňata. Syn si s nimi nerušeně hrál, byli velmi přátelští a roztomilí – tehdy Moskevští toy teriéři. Pak se mi na výstavě v Hradci Králové v roce 1996 podařilo koupit již 13 měsíčního pejska jménem  Houmí Tofima (Čikky x Armida Tofima) Přiznám se, že první měsíc  jsem z drobného psíka byla úplně vyvedená z míry, byla jsem zvyklá na větší psy (dobrman, německá doga, stafordšírský terier) které jsem cvičila v té době. Malý Houmí se však stal mým stínem, neskutečným klaunem, maskotem, mazlíkem a ochráncem, který neváhal nasadit doslova svůj život na mojí ochranu. Dokázal si získat i ty nejzarputilejší odpůrce psů. Tak se stalo, že toto malé, kouzelné a přitom sportovní plemeno si naprosto získalo moje srdce.

 Do mé „smečky“ patřila také kočka Schugar Doll Sirkoma, moje chovatelská stanice tak získala jméno podle podobné bílé kočky, kterou daroval malíř Pablo Picasso jedné z žen, která jaksi prolétla jeho životem.

     Prvním „Moomoonem“ se stal psík Ajk Si-sik  ( Ch. Csarli Original x Ch. Kosta-Negra Czech Original)

Nesmím opomenout ještě vrh A plemene Ruský chrt barzoj (Multich. Ich.Orel des Princes de Kazan x Alisher Audi a Vide) a z něj výstavně nejúspěšnější Ch. Altamira a  Avdotja.