Chovatelská stanice

Archiv novinek/ Newsy archiwe

                     

13. a 14. 6. 2009 Riga 2 x CACIB Lotyšsko Kosta a Beky získaly tituly Šampion Lotyšska!!! Naše výprava z Čech se rozhodně neztratila, ve velice slušné konkurenci jsme získali tituly šampionů!!! Lotyšské a Estonské chovatelky velmi uznale hleděli na naše psy a zejména pak na pefektní skusy! Velké pozornosti a uznání se těšila zejména naše 12 ti letá vysoce temperamentní veteránka Kosta. Pojedli jsme výborné lotyšské jídlo a strávili noc v krásném a příjemném hotelu s milým personálem. Také na výstavišti jsme strávili příjemné chvíle při diskusích nad šálkem kávy a výbornou lotyšskou vodkou s lotyšskými a estonskými chovatelkami!!! Reportáž z výletu do Lotyšska najdete na http://www.ruskytoy.estranky.cz/fotoalbum/vystavy-2009-_shows-2009_/Riga2009

                                            foto Miloše Petra. Fotoreportáž z výstavy naleznete na www.russiantoy.cz

24.5.2009  Na MVP v Litoměřicích získala naše fenka Beky (Rebecca Olpemi) V1, CAC a Taci (Tatianna Toy Czech Original) V1, CAJC, Nejlepší mladý

8.5.2009 Na Klubové výstavě v Mladé Boleslavi získala Taci (Tatianna Toy Czech Original) ocenění V1, CAJC, Klubový vítěz mladých. Fenka Beky (Rebecca Olpemi) V1, CAC, Kosta ( Kosta-Negra Czech Originál) V1, Nejlepší veterán. Pejsek Belmondo Moomoon opět doplatil na špatnou prezentaci v ve výstavním kruhu:-( ocenění VD. Naše Klárka obsadila krásné třetí místo v soutěži "Dítě a pes" s fenkou Pyrenejského horského psa Hefi Farma štěkot paní Radovany Dufkové, která na výstavě mimo jiné získala ocenění, V1, Nejlepší veterán, BOB, !!!!Tatianna splnila podmínky pro udělení titulu Český Juniošampion!!!!!

6.5.2009 Pejskovi Harmonic Blue Údolí mlhy se v Praze v ch.st. Olpemi narodili 4 štěňátka!!! Gratulujeme!!!!

26.4.2009  Na MVP v Českých Budějovicích získala naše Fenka Tatianna Toy Czech Originál ocenění V1, CAJC, Nejlepší mladý! Belmondo Moomoon  V1. Naše Beky se opět pro zravotní indispozici výstavy nezúčastnila:-(                    


*16.4.2009
věnujte pozornost naší rubrice "Štěňata", byla přidána nová nabídka a vytvořeny 2 samostatné rubriky pro jednotlivá plemena!!!

*13.4.2009 V rubrice "Štěňata"
se objevila nová nabídka štěňátek od našich přátel!!!

*13.4.2009
V rubrice "Odchovy" na stránkách našeho kerryho Hallorda přibyly nová foto Charming z procházky a Chaldisky z výstavy v Ostravě. Také v rubrice "Odchovy - B" na toyích stránkách přibyly domácí foto našeho Black Jacka Moomoom.

 *9.4.2009 Se pejskovi Harmonikovi (Harmonic Blue Udolí mlhy) v Banewitz narodila sobolí fenka a černý psík. GRATULUJEME!!! Fotky štěňátek budou později.


*5.4.2009 Naše fenka toye Beky (Rebecca Olpemi) získala na Nationale Ausstelung Dresden v Německu ocenění V1, VDH, CAC, Beste Hündin, BOB - Wunde Beste Hund der Rasse a fenka Taci (Tatianna Toy Czech Original) ocenění V1, VDH Jung., Jugend BOB-Wurde Jugendsieger der Rasse. Posuzoval pan Řehánek z Česka, který hojně posuzuje také toye v Rusku.

 

*5.4.2009 na NVP v Ostravě získal náš toyáček Džečí (Black Jack Moomoon) známku V1, CAJC. GRATULUJEME!!! Posuzoval p. Václavík,

posudek: "téměř roční pes, dobrý formát, úměrná hlava, nůžkový skus, korektní ucho a korektní nesení ocasu."

*4.4.2009 na NVP v Ostravě získala fenka kerry blue teriera Čárlí (Chaldis Blue Queen Dvomaro) známku V1, bez titulu díky neukázněnému předvedení, holt tvrdá palice po tatínkovi :-))) proč běhat, když se dá krásně hopsat a hrát si!? Předtím doma při stříhání neustále podřimovala, chvíli jsem jí musela držet hlavu na rameni jak tvrdě usnula:-) To má taky po tatínkovi, při stříhání spí také děsně rád:-)))

 

                   

foto: Lenka a Borek Fraňkovi, ch. st. "Slunečný paprsek"

 

*29.3.2009 Naše fenka toye Beky (Rebecca Olpemi) získala na MVP ve slovenské Nitře ocenění V1, CAC, BOB a fenka Taci (Tatianna Toy Czech Original) ocenění V1, CAJC. Posuzovala paní Zuzana Jílková z Česka.


*24.3.2009 Naše fenka toye Beky (Rebecca Olpemi) získala certifikát o šampionátu České republiky!!!

http://moomoon.webgarden.cz/file/13588617

*14.3.2009 Naše fenka toye Taci (Tatianna Toy Czech Original) úspěšně splnila bonitaci!!!

 

*8.3.2009 Pejsek Harmonic Blue Údolí mlhy (Ruský toy) očekává v Banewitz narození tří štěňátek. Gratulujeme!!!

 

http://hallord-frajamiro.webgarden.cz/file/13411626

* 7.3.2009
na Klubové výstavě KCHT v Českých Budějovicích získala fenka Čárlí (ChaldisBlue Queen Dvomaro známku V2 ve třídě mladých a splnila tak podmínky pro chovnost, výška 46 cm. Z Čárlí vyrostla temperamentní slečna se skvělou vyrovnanou povahou, kompaktním korpusem, kvalitní srstí a elegantním pohybem! V rubrice "Odchov" na stránkách našeho Hallorda naleznete nové fotografie malé Chaldisky

*23.2.2009 !!!PŘIPRAVUJEME!!! Neoficiální setkání přátel Ruského Toye dne 19.6.2009 v předvečer Klubové výstavy v Mladé Boleslavi, sledujte naše novinky!!!


*22.2.2009 s lítostí oznamujeme, že vzhledem k nutnosti doléčení vážného zranění naší fenky Beky (Rebecca Olpemi), jsem se rozhodla odložit naše plány na štěňátka až na září 2009 a jaro 2010.Příznivcům, kteří nás neopustí, za to slibujeme velmi zajímavá spojení!!!


*7.2. a 8.2.2009  jsme se zúčastnili výstavy DUO CACIB Brno, první den posuzoval Leoš Jančík a druhý den Rus Kirill Barbosov, specialista na plemeno. Přes svá vážná zranění a velmi vlažné předvedení v kruhu první den naše Beky (Rebecca Olpemi) porazila ruskou multišampionku a skončila druhá za dcerou světového vítěze a dvojnásobnou vítězkou plemene z obou dnů výstavy. Obdržela známku V2, rez CAC, druhý den už trochu unavená a kulhající V3 pod přísným dohledem ruského rozhodčího, ale se skvělým posudkem. Nejvíce rozhodčí ocenil skvělý pohyb, velmi dobrý typ a krásnou hlavu. Naše Kosta (Kosta-Negra Czech Originál) získala oba dva dny V1, Nejlepší veterán. Ruský rozhodčí z ní byl přímo unesen, získala skvělý posudek, nejvíce rozhodčího zaujal její temperament a kurážná povaha, krásná hlava a pohyb!!! Tatianna Toy Czech Originál sice kvůli ještě měkkému a málo osrstěnému uchu získala VD, ale obdržela dobrý posudek a věříme, že na příští výstavu se mnohem lépe připravíme a vypilujeme ještě velmi vlažné a nejisté předvedení. Také Bondýsek (Belmondo Moomoon) musí na sobě ještě velmi pracovat, oba pejsi se však i v takto velké konkurenci neztratili a hrdě zabojovali, přesto, že ruský rozhodčí byl na dobré známky a tituly velmi skoupý!!!


*31.1.2009 v rubrice "Štěňata" naleznete nabídku hladkosrstého štěňátka od našich přátel


*28.1.2009 do rubriky "Odchovy" "B" přibyly nové fotky našeho Bondíka (Belmondo Moomoon).


*11.1.2009 na Národní výstavě psů v Olomouci bylo -20°C, ale naše toyky se mrazu postavily čelem:-) Malý Džečí (Black Jack Moomoon) získal známku VN1, Taci (Tatianna Toy Czech Original) známku V1, CAJC, Beky (Rebecca Olpemi) známku V1, Národní vítěz, BOB, a stařenka Kostějka (Kosta-Negra Czech Original) ve třídě veteránů V1. Z časových důvodů jsme se nezůčastnili závěrečných soutěží, ale všichni naši psi se předvedli výborně a v dobré kondici i novicka Tácka se po počátečních rozpacích předvedla na 1. Při zpáteční cestě, bohužel, došlo ke zranění fenky Beky, které je dosud velmi závažné a vyžádá si dlouhodobou léčbu. Beky je však statečná pacientka a tak věříme, že vše bude opět OK! Později budou doplněny posudky od rozhodčího pana Otakara Vondrouše.Celé výsledky výstavy naleznete na

http://toy.rusdog.ru/content/view/1242/31/lang,en/

 

 


http://moomoon.webgarden.cz/file/12417851* 23.12.2008 do rubriky Tatianny přibyly nové fotografie. Brzy přibudou nové fotografie dětiček našeho keryho Hallorda na jeho stránkách, najdete v rubrice "odkazy"

 

*16.11.2008 na Mezinárodní výstavě v Praze získal náš Bondík (Belmondo Moomoon) ocenění velmi nadějný 1.
posudek od Ing Hany Petrusové:
"výborně vyvinutý pes správné výšky, dobrá síla kostry, výborná hlava, pěkné vzpřímené ucho, výborná přední fronta, s typickým pohybem, dobrý krk, trup ve vývinu, správně nasazený a nesený ocas, dobré zaúhlení pánevních končetin, v postoji i v pohybu mírně sevřená hlezna."

K úspěchu moc moc gratulujeme!!!

*8.11.2008 do rubriky "Odchovy" byly přidány nové fotky našeho Bondíka (Belmondo Moomoon). Jeho zasněný pohled....jak od skutečného Belmonda:-))) Tohle jméno mě napadlo hned, jak jsem ho po narození brala poprvé do rukou! Tak ať "jeho sláva hvězd se dotýká!!!"         

*2.11.2008 náš malý Džečí (Black Jack Moomoon) se předvedl na své první výstavě ve slovenské Nitře, popral se s tím statečně a bez potíží získal ocenění VN1 od maďarské rozhodčí Susane Petik

posudek: "pes ve vývinu, dobrý chrup, vyhovující hlava, hrudník ve vývinu, rovné končetiny, pohyb vyhovující"

K velkému úspěchu gratulujeme!!!

http://moomoon.webgarden.cz/file/11206016

*5.10.2008  Na Evropské výstavě získala toyka Rebecca známku výborná 3, na předvedení již byla znát únava z předešlých dní a probdělých nocí, ale přesto se předvedla dobře. Stejná únava byla znát i na naší veteránce Kostějce, která získala svůj druhý CAC a Bestveterán a tak se stala Veterán šampioném Maďarská!!!!

*4.10.2008 na Klubové výstavě terierů a klubu chovetelů společenských plemen v maďarské Budapešti, která se konala v rámci Evropské výstavy psů 2008 získal náš kerry Hallord v silné konkurenci šampionů z Evropy a především Ruska známku výborná, naše Toyka Rebecca se výborně předvedla a vyhrála třídu otevřenou CAC o klubového vítěze jí porazila ruská fenka, která druhý den získala vítěze plemene na Evropské výstavě. Naše Veteránka Kosta, získala CAC Bestveteran a v závěrečných soutěžích byla vybrána do užšího výběru 6 veteránů.

*3.10.2008 náš kerry Hallord na Evropské výstavě v Budapešti získal známku výborná, v konkurenci mnoha krásných šampionů především z Ruska běhal velmi statečně a pohodově, ukázal, že je ostříleným výstavním psem se skvělou nekonfliktní povahou.

*28.9.2008 na Mezinárodní výstavě v Polské Wroclavi získaly naše toyky tato ocenění: Tatianna Toy Czech Original (Tacu) VN1, Nejlepší štěně rasy

             Rebecca Olpemi (Beky) V1, CWC, Nejlepší fena rasy, BOB

             Kosta-Negra Czech Original (Kostík) V1, Nejlepší veterán od rozhodčího Valerio Nattaleti z Itálie. Velmi se zajímal odkud fenky jsou a s potěšením konstatoval, že posuzoval také v Čechách na výstavě v Mladé Boleslavi. Na výstavě jsem se setkala také s prezidentem ruského Klubu chovatelů ruského toye panem Valeriem Novikovem. Setkání bylo velmi přínosné, vyjasnili jsme si sporné body standardu a pohovořili o problémech plemene u nás i v Rusku. Prohlédl také všechny mé fenky a byl s nimi spokojen. Doslova se vyjádřil, že všechny fenky jsou "porodnyje":-) A tak posíláme mnoho pozdravů k našim ruským kolegům!!!

*27.9.2008 náš malý Belmondo Moomoon se zúčastnil své první výstavy v Českých Budějovicích, získal ve třídě štěňat ocenění VN1

posudek: "5 měs. temperamentní psík, hezká jemná hlava s typickým nosem, sytým pigmentem, předpoklad výborného tělesného rámce, pevný a rovný hřbet, dobře nasazený a nesený ocas, hezký živý v pohybu." rozhodčí: Zdeňka Jílková

Brzy budou přidány nové fotografie našeho Belmonda (Bondýska) v rubrice odchovy "B"

K velkému úspěchu na výstavě GRATULUJEME!!!

*23.9.2008 byla již zprovozněna rubrika fenky Tatianny (Taci)

http://moomoon.webgarden.cz/file/10907089

*20.9.2008 na Klubové výstavě teriérů získala dcera našeho Hallorda Chaldis Blue Queen Dvomaro v konkurenci ocenění VN1, fenka má úžasnou povahu, je milá, miluje děti a lidičky vůbec, přitom je to kurážná holčička s úplně bezkonkurenčním pohybem. Její tatínek získal ocenění V1, CAC, CC, Klubový vítěz asplnil tak podmínky pro přiznání titulu Klubový šampion. Posudek můžete najít na stránkách našeho Hallorda v rubrice "Novinky".

*18.9.2008 do fotogalerie odchovů "B" byly přidány nové fotografie malého Džečího (Black Jack Moomoon), oba pejsci se chystají na své první výstavy-velké napětí, jak to všechno dopadne.

*9.9.2008 do naší psí rodinky přibyla nová toyí slečna Tatianna Toy Czech Original, na jejím okénku se zatím pracuje

*28.8.2008 byl našemu kerrymu Hallordovi přiznán titul Slovenský šampion krásy

*23.8.2008 upravena rubrika našeho Ajka (odchova "A"). Pozdravujeme Ajka i jeho pánečky tady u nás v Děčíně.

                   

* 18.8.2008 telefonovali jsme s naším malým Džečím, je to statečný pejsek, jsem ráda, že jeho úžasná povaha, která mě hned v prvním měsíci jeho života tak uchvátila, malému Džečímu vydržela, po telefonu poznal hlasy své bývalé smečky-mamky Beky a tetky Kostějky:-))) ( zrovna běžel oblíbený seriál "Komisař Rex" a to je pak u nás vždycky veselo :-)

*16. a 17. 8 2008 na dvojné CACIB výstavě v Bratislavě získal náš kerry blue terier Hallord Frajamiro (Lordíček) 2 x CAC, 2 x CACIB a 1 x BOB a tak získal poslední CAC na titul Slovenský šampion. Naše toyka Rebecca Olpemi (Beky alias Veverka) získala 2 x CAC a jedenkrát BOB od Litevské rozhodčí, čehož si velmi ceníme, jelikož naše Veverka ještě stále po štěňátkách vypadá trochu jako nudistka, totálně bez srsti a chuti k vystavování. Moc moc děkujeme naší kamarádce Leničce, která nám poskytla výborné párečky "klausovky", a tak Veverka konečně dostala trochu chuti k vystavování a ustála i závěrečné soutěže bez ztráty kytičky!!! Posudky z obou výstav si můžete přečíst v Rebeccině rubrice a v rubrice Kerry Blue terier nebo přímo na stránkách našeho psa Hallorda v rubrice NOVINKY.

* 3.8.2008 získala Kosta-Negra Czech Original na výstavě v Polské Legnici V1, BOB, paní rozhodčí byla velmi unesena z její úžasné povahy!!! Náš kerry Hallord Frajamiro získal V1, CWC, nejlepší pes rasy a BOB!!! Takže to pro nás byl celkem úspěšný víkend. Jen naší Beky se příliš nedařilo. Předvádění jí zjevně znechutilo, ještě se ozývá zraněná noha a také po štěňátkách ztratila všechnu nádhernou srst a tak získala pouze V1, zlatá medajle no bez kýženého titulu a nechala se porazit svou starší zkušenou družkou.

*21.7.2008 do rubriky "odchovy", "B" přibyly nové fotografie našich štěňátek Bondýska a Džečího.

*20.7.2008 Na Národní výstavě v Mladé Boleslavy získala Rebecca Olpemi V1, CAC a Kosta-Negra Czech Original ve třídě veteránů V1, Nejlepší veterán

* 10.7.2008 Tak i malý Džečík (Black Jack) se rozjel do svého nového domova v Hodoníně. Doma je teď nezvyklé ticho a klid. Malý Džečí téměř celou cestu prospal, je to prostě pohodář od narození:-) Tak Vám kluci přeji hodně štěstí a těsím se na naše setkání jak v Čechách, tak i na Moravě!

* 4.7.2008 Malý Belmondo se rozjel do nového domova. Džečíkovi se trochu stýská, chybí mu parťák na hry a lumpačení. Doufáme však všichni. Že se Bondýskovi bude v novém domově líbit a nám i Bondýskovi se přestane stýskat. TAK HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!!

* 22.6.2008 Do rubriky "Štěňata" "Ruský toy"byly přidány nové fotečky našich rošťáků.

* 17.6.2008 Naši kluci už nenávratně překonali veškeré bariery v našem bytě, dovádějí a běhají jak doma tak na zahradě! Tulí se mazlí, vždy když někoho zahlídnou vrhají se k němu s bouřlivým vrtěním ocásku. Bude se nám po nich moc stýskat.

* 14.6.2008 !!! Oba kluci, Rusští toyáčci, se chystají k novým pánečkům. Na Belmonda čeká nová rodina v Praze a malý Black Jack poputuje až do Hodonína!!! Teď je ještě čeká další očkování a tetování a pak hurá do světa. Všem u nás doma se bude moc stýskat, protože kluci jsou moc milí a bezvadní, ale já pevně věřím, že se nám podařilo najít bezvadné lidičky, kteří dají našim pejskům vše, co budou potřebovat, hlavně hodně lásky!!! Brzy budou do rubriky "Štěňata" přidány nové fotografie!!!!